2010. december 27., hétfő

Japán bajnokság

2010. december 24-26. között került megrendezésre a japán bajnokság. Az egyetlen páros indulón kívül az egyénizőkről szólt a viadal olyan világbajnoki résztvevőkkel, mint Miki Ando, Mao Asada vagy Daisuke Takahashi.
A férfiaknál a Kozuka-Oda-Takahashi hármas sorrendje volt kérdéses, illetve, hogy lesz-e olyan fiatal feltörekvő tehetség, aki bezavarhat a párharcukba. Végül Kozuka került ki győztesen, akinek ez a szezon eddig nagyon gyümölcsözően alakult. Két grand prix versenyt nyert, a döntőben pedig bronzérmes lett, most pedig életében először japán bajnok is lett. Oda és Takahashi fej-fej mellett végeztek és gyakorlatilag Takahashi a rövidből hozott hátrányát nem tudta már ledolgozni a kűrben. Oda egyébként ebben a szezonban eddig csak ezüstöt nyert, mert a grand prix versenyein és a döntőn is a második helyet szerezte meg.  Ráadásul ez így összességében már a 4. japán bajnokságról elhozott ezüstérme. Takahashi viszont eddig négyszer volt bajnok, most viszont meg kellett elégednie a bronzéremmel. Ám így sincs oka szomorkodni a regnáló világbajnoknak, hisz biztos helye van a tokiói világbajnokságon.

...

A hölgyeknél több kérdés is nyitott volt még a verseny előtt. Vajon Mao Asada helyre tudta-e hozni ugrásait, melyekkel az egész grand prix szezonban küszködött? Vajon ki nem jut ki a vb-re a négy legjobb japán műkorcsolyázónő közül? A kérdések valamelyest megválaszolásra kerültek a rövidprogramot követően. Asada első helye és Akiko Suzuki 7. helye előrevetítette, hogy az Asada-Ando-Murakami hármas lesz az, akik az érmes helyekért küzdhetnek majd. Végül 2005 után újra japán bajnok lett Miki Ando, Asada pedig négy egymást követő bajnoki címe után ezúttal meg kellett, hogy elégedjen az ezüsttel. Murakami a grand prix döntőn begyűjtött bronza után hazájában is bronzérmes tudott lenni életében először, így ő is ott lehet a hazai rendezésű vb-n 2011. márciusában.