2010. november 15., hétfő

Skate America - női szabadprogram

Meglepetésre aranyérmet szerzett élete második felnőtt grand prix versenyén a japán Kanako Murakami. A kűrben és összpontszámban is megjavította élete legjobbját és így a grand prix döntőbe korcsolyázta magát. Négy tiszta tripla ugrást felvonultató Zorro-s kűrje csak a második legjobb program volt a verseny során, mert Flatt beelőzte őt. Érdekesség, hogy úgy nyert aranyérmet, hogy sem a rövidben, sem a kűrben nem ő volt a legjobb.
Rachael Flatt a rövidből hozott 4. helyéről nem tudott az élre törni, hiába az övé volt a legjobb kűr. Nem lehet elégedetlen, hiszen két grand prix ezüstjével könnyedén ott lehet a grand prix döntőben.
A rövid után még élen álló Carolina Kostner csúfos kűrt futott és a győztes japán lánytól 10 ponttal elmaradva csak a bronzérmet szerezte meg. A kűrben csupán 2 tiszta triplája volt (toe-loop és salchow), technikai pontszáma pedig csak a 10. legjobb lett.

Végeredmény:
1 Kanako MURAKAMI (JPN) 164.93 (VIDEÓ)
2 Rachael FLATT (USA) 162.86 (VIDEÓ)
3 Carolina KOSTNER (ITA) 154.87 (VIDEÓ)
4 Joshi HELGESSON (SWE) 146.90 (VIDEÓ)
5 Amelie LACOSTE (CAN) 146.68 (VIDEÓ)
6 Viktoria HELGESSON (SWE) 142.26 (VIDEÓ)
7 Elene GEDEVANISHVILI (GEO) 139.36 (VIDEÓ)
8 Mae Berenice MEITE (FRA) 137.05 (VIDEÓ)
9 Caroline ZHANG (USA) 132.49 (VIDEÓ)
10 Jenna MCCORKELL (GBR) 127.76 (VIDEÓ)
11 Min-Jeong KWAK (KOR) 125.21 (VIDEÓ)