2010. november 20., szombat

Cup of Russia - női szabadprogram

Nem hazudtolta meg önmagát Miki Ando és a rövidprogram 5. helye után a kűrrel felkorcsolyázta magát a dobogó legfelső fokára. A Grieg zongoraversenyére futott programjában 5 tripla ugrás szerepelt, forgásai és lépéssorai pedig 3-as és 4-es erősségi szintet értek el. Gyakorlatilag minden eleme pozitív elbírálást kapott és így a kínai grand prix után Oroszországban is győzni tudott. A grand prix döntőbe tehát maximális 30 ponttal jutott be.
Akiko Suzuki, ahogy Kínában, úgy itt is csak az ezüstérmet tudta bezsebelni honfitársa mögött. Ő azonban nem futott hibátlanul és három ugráselemére is negatív értékelést kapott: az első tripla lutz-át élhibásnak ítélték, leszimplázta egy későbbi lutz-át és visszaminősítették a tripla salchow-ját. Elmondása szerint nem minden elemére kapta meg azt a szintet, amit szeretett volna, ezért ezeken még dolgozni fog a jövőben. Két második helyével viszont ő is biztosan grand prix döntő résztvevő.
A harmadik helyét sikerült megtartania Ashley Wagner-nek, így ebben a szezonban sem maradt grand prix érem nélkül. Az amerikai versenyző programjában 3F-2T, 2A-3T, 3Lo-2T-2T kombinációk szerepeltek és további két tiszta tripla ugrás. A tripla lutz-a élhibás és hiányos lett, a flip-je pedig csak hiányos. Mindhárom forgáseleme 4-es szintű volt, lépéssora 2-es erősségi szintet ért el.