2010. október 4., hétfő

18. Ondrej Nepela Memorial - 3. nap

Szombaton, az Ondrej Nepela verseny zárónapján a jégtáncosok futották le kűrjüket. A  magyar Hoffmann / Zavozin kettős magabiztosan védte meg bajnoki címét és első ízben mutatták be nemzetközi versenyen is új programjaikat. Nóriéknál egy hosszú emelés miatt járt -1 pontos levonás, egyébként minden elemük 3-as és 4-es erősségi szintet ért el.  A rövid tánc utáni sorrend megmaradt a dobogó második és harmadik fokán is, így a csehek ezüstéremnek, a németek pedig bronznak örülhettek. Másik magyar kettősünknek a twizzle-vel akadtak gondjaik, így végül a rövid utáni 7. helyüket tartották meg a kűrt követően is.

10 Danielle O´BRIEN / Gregory MERRIMAN (AUS) 81.40

A 18. Ondrej Nepela Memorial verseny utolsó versenyszáma a férfiak kűrje volt, ami okozott egy kis meglepetést. A kűrt és így a férfi versenyt is Akio Sasaki nyerte, aki 70 pont feletti ötkomponens pontszámot kapott a kűrben. A tripla axel mellett azonban a salchow és a rittberger sem sikerült neki, ám egy szép hármaskombinációval és a program második felében egy magabiztos lutz-cal feltornázta valamelyest a technikai pontjait is. A kűrben egy francia, de monaco-i színekben versenyző fiatalember lett a második, csupán fél pontos lemaradással a japánhoz képest. A rövid utáni 5. helyéről Lucine-nak úgy sikerült felkapaszkodnia, hogy technikában magasan a legtöbb, kerek 60 pontot korcsolyázott össze. A 2007/2008-as szezon óta nem versenyzett, ám még csak most is 22 éves és az axelen kívül minden triplát tud. A harmadik helyre csúszott vissza a rövid után még élen álló Kovalevskii, ugyanis a program második felében már nem úgy sikerültek az ugrásai, ahogy szerette volna. Mindössze fél ponttal előzte meg a svéd Schultheiss-t, aki így lecsúszott a dobogóról. A tavalyi ezüstérmes Pfeifer pedig végül csak az 5. lett, hiszen harmadik tripla toe-loop ugrását (ami ráadásul kombináció lett volna) nem vették figyelembe. Magyar szempontból sem történt változás a számban, hiszen Markó Márton a rövidet követően is az utolsó előtti helyen állt és a verseny végét is itt fejezte be. Sajnos tény, hogy ötkomponens pontszámokban a legkevesebbet kapta és a nyitó dupla axel-en kívül minden eleme negatív értékelést kapott a bíróktól.